Ana içeriğe atla

Nitelikli

Dünyanın İki Farklı Yüzü Tek Fotoğrafta

Uğur GALLENKUŞ ismini daha önce duydunuz mu? Kendisi harika işler çıkaran, olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşmamızı sağlayan, farkındalık oluşturan, kötünün yanında iyiyi, iyinin yanında kötüyü de görmemize vesile olan, işinde dünya çapında başarılı bir sanatçı. Ben kendisini ilk Quora'daki yabancıların paylaşımından görüp tanıdım. Paylaşımları tüm dünyaca ilgiyle takip edilen birisi. Tüm dünya onu takip ediyor çünkü ortaya koyduğu eserler herkesin ortak dili, ortak kaygıları. 
@ugurgallen kullanıcı adıyla kendisini Instagram'da takip edebilirsiniz. Ben şimdi kendisinin eski paylaşımlarından en çok ilgimi çekenleri, beni düşündürenleri sizlerle paylaşacağım. En güncel paylaşımları için lütfen Instagram'dan takip edin Uğur GALLENKUŞ'u. Bu arada GALLENKUŞ, 1990 Niğde doğumlu genç bir arkadaş. Bu derece güzel işlere imza atması çok sevindirici. 


#ErenKalpNakliBekliyor

Biraz önce aldığım bir haberle çok üzüldüm. Rahmetli annem tarafından uzaktan akrabamız olan Mustafa Eren TURGUT, eğer kalp nakli yapılamazsa maalesef vefat edecekmiş. Aslında Eren'e 1 sene önce yapay kalp takılmış ancak o da şu anda neredeyse atmıyormuş. Şu an İzmir'de Ege Üniversitesi'nde yoğun bakımda imiş. 
Bu haberle birlikte üzüldüğüm bir diğer konu ise akrabalık ilişkilerimizin çok kuvvetli olmaması oldu. Rahmetli annem hayattayken ve biz küçükken Eren'in dedesi Mustafa Amca'lara çok giderdik. Aslen onlar da Afyonlu ancak çok eskiden beri Kütahya'da yaşıyorlar. Biz de Kütahya'nın ilçelerinde yaşadık ve Afyon'a giderken uğrardık. Kıymet Yengemi, Çetin Amca'yı, Cihan Ağabey'i, Hidayet'i, Merve'yi ben ismen biliyorum ancak birbirimizi yolda görsek belki tanımayız. Sosyal medyadan takipleşiyoruz o kadar. Maalesef iletişim yolları gelişse de insanlar akrabalık konusuna eskisi kadar önem vermiyor. Yakın akrabaları ile hatta sadece anne, baba ve kardeşle yetinen insanlar var. 

Eren'i hiç tanımıyorum mesela. Babası Murat Ağabey'i de üzülerek söylüyorum ki tanımıyorum. Sadece Eren'in dedesi Mustafa Amca'yı hatırlıyorum. Bir de kızları vardı Ayfer Abla.

Kendi özeleştirimi vicdanımda yapmaya devam ederim, asıl konuya döneyim. Eren kardeşimiz için beyin ölümü gerçekleşmiş olan birinden acil kalp nakli yapılması gerekiyor. Sosyal medyanın gücünü biliyoruz. O yüzden şu anda Twitter'da #ErenKalpNakliBekliyor hashtagi ile sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Sizler de lütfen bize destek olun ve üyesi olduğunuz bütün mecralarda paylaşın. 

Ana medyadan sadece Yeni Asır konuya önem vermiş ve haber yapmış. Twitter'da da maalesef henüz TT olamamışız. O yüzden çok çalışarak elimizden gelen her şeyi yapmamız lâzım. Duânın tesirini de unutmayarak bol bol duâ edelim lütfen.

Organ bağışı hakkında Süleyman Hilmi Tunahan (KS) Hazretleri şöyle buyurmuştur:

Göz ve kan alıp vermekte mahzur yoktur. Zira eşya-yi ârıziye olup, eşya-i asliyeye tâbidir. Yani, kötüye kullanılırsa mes’uliyeti alan kimseye aittir.” [Erol, Ali, Hatıratım, s. 43]

Burada sadece göz ve kandan bahsedilmesi üstâzımızın yaşadığı devirde sadece bu iki organın nakli mümkün olmasından dolayıdır. Devamındaki cümle zâten cevaz verildiğini gösteriyor.

Lütfen bu konuda hassas davranalım ve blogcular olarak gücümüzü de göstererek Eren kardeşimize destek olalım. Ben inanıyorum ki o kalp bulunacaktır Allah'ın izniyle. Blogcu arkadaşlarım da bu konuda blog yazarak daha fazla kişiye ulaşılmasını sağlayabilir. 

Yorumlar

 1. Facebook da paylaştım umarim en kısa zamnda bulunur allah yardımcınız olsun

  YanıtlayınSil
 2. Allah sifasını versin.İnşallah kısa bir zamanda nakil işlemi olur.
  Duyarlığınız için tebrik ederim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sn İncidenNotlar;

   Amin inşallah.

   Rica ederim; görevimiz.

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar