Yazısı Yok - Anlamı Çok Görseller

Bazen görseller (fotoğraf, resim, karikatür vb) yazılardan daha çok şey anlatıyor. Bunu bu şekilde anlatabilmek de büyük bir meziyet. Aşağıda üzerinde hiçbir yazı, ifade olmamasına rağmen derin anlamlar taşıyan fotoğrafları göreceksiniz. Her bir fotoğraf için makaleler yazılabilir o derece.

Haydi başlayalım!


Bugün maalesef çocuklarımızın hâli böyle! Suç onlarda mı? Tabii ki hayır! Suç bizde! Koca koca adamlar olarak biz de telefon, televizyon ve bilgisayar peşinden kalkmıyoruz. Azıcık rahatsız edildiğimizde onların da eline kumanda, tablet ve telefon tutuşturuveriyoriz ve sonuç ortada.


Eğitim sistemi, özellikle ülkemizde tam da böyle! Ülkemiz farklı özellikteki bireyleri aynı kulvarda eğitmeye çalışmada ve eğitim sistemini kendi içinde de sürekli değiştirmede dünya birincisidir herhalde! En çok iç burkan fotoğraflardan! Hz. Allah kimseye dermansız dert vermesin!


Küresel ısınma sadece o yavrucağı değil hepimizi tehdit ediyor! 
 

Modern hapishane!


İnsanların gözünü iyice para hırsı bürümüş durumda! Helâl - haram demeden körü körüne saldırıyoruz dünyâ için!


Eğitim ve sağlık sistemleri de tamamen parana göre!


Plastik torbalar öldürür! Bizi de öldürür, denizdeki canlıları da uçan kuşları da...


İnsanın insana yaptığını başka hiçbir canlı yapmamıştır sözünün kanıtı...


Çizimin anlamlı olması hikâyeyi bilenler için! Çalışan her zaman kazanır... 


Küçükken sahip olduğumuz sevgi, saygı, vicdan vb. bilumum iyi hasletler biz büyüyünce nedense kayboluyor. Küçücük bedenimize sığan o güzel hasletler büyüyen bedenlerimize sığamaz oluyor!

Kategoriler