Televizyon Reklamları Mimi

Aşağıdaki mim yazısını 3 Nisan 2018'de yâni 4 yıl önce yayımlamışım. İçindeki videolardan birinin bağlantısı bozulduğu için yazıyı güncellemişken tarihini de güncelledim ve sizlerin beğenisine sundum. Kırmızı yazılar yeni eklenmiştir.

Bu sıralar blog dünyasında yazı üretmenin yavaşlamasından olsa gerek bir mim furyası başladı sanırım. En son yazarın kendisini tanıma ile ilgili bir mim cevaplamıştım. Bugün de Belle'nin Kütüphanesi'nin başlattığı; bana da Bir Yıldız'ın Hikayesi'nden (Yıldız Hanım da hâlâ aktif blog yazıyor. Son yazısı 24 Mart 2022 tarihli) gelen bir mimle karşınızdayım. 


Mimin konusu geçmişten veya günümüzden aklınızda kalan; beğendiğiniz en az 2 TV reklamını paylaşmak. Çok fazla TV izlemem ve genelde izlerken reklam denk gelirse de kanal değiştiririm aslında ancak çocukluk yıllarımdan aklıma takılan iki reklam repliği var. Bunları sizinle paylaşmak istedim ben de:

* "Tut şunun ucunu döşeyelim abi!"

Fırat Boru'nun bu reklamı her çıktığında ben de eşlik ediyordum ve gün boyunca dilime pelesenk oluyordu sanki. Var mı hatırlayan?


* "Tık tık tık! Eyi günler!" 

Yapı Kredi'nin bu reklamı da uzun zaman gündemden düşmemişti o zamanlar. Herkes bu repliği her yerde kullanmaya başlamıştı.Şimdi gelelim en zor kısma. Mim yaptıktan sonra birilerini mimlemeyeni dövüyorlar. Mimleyeceğim kişileri seçmek için şimdi Google+'a gidiyorum (o zamanlar Google'ın böyle bir sosyal medyası vardı ama sürdüremedi nedense) ve karşıma çıkan ilk 3 blogu mimliyorum. Evet döndüm ve mimlenenler şöyle:

Ertuğrul YILDIRIM (Yazar Yıldırım) (Hâlâ aktif blog yazmaya devam ediyor Ertuğrul Bey.)
Mehmet ERİŞİR (Egenin İki Yakası / Beyaz Yakalı) (Mehmet Bey en son 28 Aralık 2021'de yazı girmiş.)
Atakan AKSUNGUR (Ertelemek Yok Etmektir / Büyük Lütuf) (Atakan Bey, sosyal medyadan hatırladığım kadarıyla kendisini video içerikler üretmeye adamış görünüyor. Blogdaki son yazısı ise 2 Mart 2022 tarihli)

Ben mim yazmıyorum diyenler yorumda başkasını mimlemek sûretiyle mim olayından yırtabilir. Başka türlü kat'iyyen kabul etmiyoruz. :)
Kategoriler