Sayfalar

Ana içeriğe atla

442: 200,00₺ Kaç Elin Parası Ediyor?

#BirYaşımaDahaGirdim etti 442!

Aşağıdaki görseli görünce paramızın değer kaybını daha iyi anladım. Böyle direkt kendi hayatımızdan örnekler olmadan anlayamıyoruz maalesef paramızın değer kaybının vahametini.

Ben biraz küçük ayrıntılara takıldığım için biraz detaylandırayım bu görseli. YTL'den TL'ye geçiş yaptığımızda tedavüle sunulan 200,00₺'lik bu pembe banknotlar 1 Ocak 2009 itibariyle kullanıma başlanıldı. Bugün 1 Eylül 2018. Gelin hep birlikte 2009'dan bu yana her sene Eylül başında 200,00₺ kaç USD ve kaç Euro ediyormuş bakalım!


 Maalesef her şey ortada! Bazıları böyle paylaşımlar yapanları vatan haini ilan ediyor ve paramızla dalga geçiyorsunuz diyor ama gerçekleri görmezden gelirsek bir gün başımız daha çok ağrır! Bu mesele parti meselesi; hükümeti sevip sevmeme meselesi değil! Bizim vatandaş olarak yapabileceğimiz kısıtlı ancak devletin bir an önce üretime dayalı hamleler yapması; inşaat sektörünün pembe tablolarından artık kendisini ve milletimizi kurtarması gerekiyor!

200,00₺ banknotumuz bir zamanlar 102,81 Euro ederken; yine 200,00₺ paramız 132,94 Dolar ederken şimdi o paraların çeyreğine ve hatta çeyreğinden de azına düştüyse insan nasıl böyle oldu diye şaşırıp; bir yaşına daha giriyor maalesef!

Yorumlar

  1. gerçekten de hani yaşlanan insanlar sızlanır ya onlar gibi olacak :) nereye gidiyoruz ne hale geleceğiz

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Biz hadi yavaş yavaş geçiyoruz bu dünyadan da arkadan gelen çocuklarımızı nasıl bir dünya bekliyor acaba? :(

      Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!