Tavsiye Blog: Dilciyizz.com

Hatırlayanlarınız vardır; daha önce bloguma yazmışımdır. Ben İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Lisede YDA dedikleri (Yabancı Dil Ağırlıklı) dil bölümünde okuduktan sonra 2006 - 2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi'nde okumuştum. İlk bloglamaya da üniversite yıllarımda başlamıştım. Aslında ondan önce de lise dönemlerinde eğer blog sayılırsa MSN Spaces'larda takılıyordum. Şimdiki gençler bilmez tabii bu MSN Spaces'ı falan! :)

Neyse dediğim gibi asıl blog alemine üniversite yıllarımda Kelimelerin Soyağacı ile başlamıştım. Laf lafı açıyor... Kelimelerin Soyağacı deyince aha da şurama (yazar burada yumruk yaptığı elini böğrüne birkaç defa vurur) bir şey oturuyor gibi oluyor! Birkaç gün önce bu yaramı deşti zaten İpekBöceği
Bir neyse daha! Gelelim asıl konumuza! Ben giriş yapmak için anlatıyordum hep yukarıdakileri! İşte o üniversitede okuduğum dönemlerde de şimdi tanıtımını yapacağım dilciyizz.com gibi İtalyanca ve diğer dillere yönelik bir şeyler yapma hevesim vardı. Hatta dilciyiz.biz alanadını almıştım ve dilci arkadaşlarıma bunun üzerine bir forum kuralım demiştim de kimse ilgilenmeyince hevesim kursağımda kalmıştı!

Eveeet! Dilciyizz.com'un sahibesi Hatice DURMAZ Hanım. Kendisi İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı mezunu. Facebook ve Instagram'da @genelarapca kullanıcı adıyla sayfaları da var! Bu sayfalarda takipçileriyle çoğunlukla Pratik Arapça ve bazen de İngilizce bilgiler paylaşıyor!

Hatice Hanım da benim gibi içerik üretmeyi ve başkaları ile paylaşmayı seven biri olduğu için bir de Dilciyizz.com'u açıyor ve burada bir dili öğrenmek isteyen herkesin aklına takılan soruları cevaplandıracak şekilde yazılar kaleme alıyor! Kendisi aynı zamanda yeminli tercüman olduğu için yine bu alandaki bilgi birikimini takipçileri ile paylaşıyor! Son yazısında ülkemizde Dil ve Edebiyat Bölümlerinden birinde okumanın artıları ve eksilerini paylaşırken benim bir yorumumu da alıntılamış! 

Dilciyizz.com henüz yolun boşunda. Umarım daha fazla içerikle bundan sonra daha fazla takipçiye ulaşıp daha fazla kişinin hayatına olumlu bir şekilde dokunur! Kendisine blog dünyasında başarılar diliyorum! 

Dilci olmak istiyorsanız Dilciyizz.com