Ana içeriğe atla

Nitelikli

"Hristiyan Olabilirim Ama Örnek Aldığım Tek İnsan Hz. Muhammed'dir."

Sizce üstteki söz kime aittir? Bu bir futbolcu. Peki hangi ünlü futbolcu böyle bir şey söylese biz Müslümanların daha çok hoşuna gider?
Cristiano RonaldoLionel MessiRobert LewandowskiNeymarKevin De BruyneSanırım yukarıya yazdığım isimler hepinizin aklına gelen ilk cevaplardandır. Bu güzel söz maalesef bu üstteki 5 futbolcudan birine ait değil ancak birileri daha fazla takipçi kazanmak, daha fazla ilgi çekmek için üstteki sözü Cristiano Ronaldo'ya atfetmiş. Üşenmemişler bir de görsel hazırlamışlar aşağıdaki gibi:

Bunda Cristiano Ronaldo'nun çok sevilmesinin yanısıra İsrail'e karşı Filistinlileri desteklemesi; pandemi sürecinde Kur'ân-ı Kerîm okumaya başladığını açıklaması vs. de etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Cristiano Ronaldo'nun İslâmiyetle şereflenmesi tabii ki tüm Müslümanları sevindirir. Sadece Türkiye'deki Müslümanlar değil tüm dünya genelindeki Müslümanlar, Ronaldo'nun Müslüman olmasını istiyor sanırım ki dönem dönem üstte bizim Türk arkadaşların ya…

466: Yeşilyurt Apartmanı'nda Cam Kırılmaları

#BirYaşımaDahaGirdim etti 466!

Radyo dinlerken geçen haftalarda çöken Yeşilyurt Apartmanı'nda, çökmeden önce camların kırılması gibi belirtilerin olduğunu öğrenmiştim. O haberi bulamadım ancak yine de bu öğrendiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü ben ilk defa duydum ve şaşırdım.

Hatırlarsanız 6 Şubat Çarşamba günü İstanbul Kartal'da Yeşilyurt Apartmanı çökmüş ve 21 kişi hayatını kaybetmişti. Bu çöküşte apartmanda yaşamayıp da iş için orada olan Camcı Volkan BALTA da vefat etmişti. Camcı Volkan Usta'nın orada bulunma sebebi ise bir önceki gün taktığı camın kırılması imiş. Annesinin söylediğine göre camı taktıktan sonra kırılınca ev sahibi aramış ve "Nasıl cam taktın sen böyle; kendi kendine kırıldı!" demiş ve hatasını düzeltmesini istemiş. Olayın yaşandığı gün tekrar gitmiş, camı değiştirmiş, işini bitirmiş ve çırağına sen git ben elimi yıkayıp geleceğim demiş ama bir daha da o evden çıkamamış!

Ölümün nerede geleceği belli olmuyor. Ecel geldi mi ne bir saniye geri; ne de bir saniye ileri gidiyor. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. İşini iyi yapmayıp ihmâlkâr davrananlar da umarım bu dünyada hak ettiği cezayı alır. Ahiretten hiç şüpheniz olmasın zaten!Dinlediğim haberde bina camlarının durduk yere kırılması bu tarz çöküşler öncesi bir haberci olabilir diyor. O haberi bulmak için Google'da cebelleşirken gördüm ki başına bu tarz olaylar gelenler de az değilmiş. Neden böyle olmuştur diyenlere aşağıdaki gibi çeşitli cevaplar gelmiş:

  • Bina yeniyse temeli oturuyordur.
  • Genleşme
  • Basınç
  • Sıcak soğuk farklılıkları
  • Paranormal olaylar
  • Cam kırılması iyidir, nazar çıkmıştır. 
Cam kırılmasının tabii ki tek bir nedeni yoktur ancak herkesin, her konuda daha bilinçli olması gerekir. Yaptığınız kötü bir işin kokusu hemen çıkmaz belki ama çıktığı zaman da başkalarıyla birlikte siz de üzülürsünüz. O yüzden ne iş yapıyor olursanız olun en iyisini yapın; üçkağıtçılık yoluna başvurmayın; empati kurun ve dürüst olun!

Sizin hiç başınıza geldi mi böyle durduk yere cam çatlamaları?

Yorumlar

Popüler Yayınlar