"Ama Mutlu Değil Bizim Çocuklar"

Biraz önce bir arkadaşımın Whatsapp durumunda güzel bir şiir gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Günümüzün çocuklarından bahsediyor. 4,5 yaşındaki bir ergenin babası olarak aynı durum bizde de var maalesef. Hatta eşim sürekli kızar ve "Sen bir türlü mutlu olmuyorsun" der bizim ergene. Biz ebeveynlerin hâlini özetleyen şiir şu şekilde:
 
Şairi kim bilmiyorum ancak gerçekten çok güzel yazmış. 6 kıtada her şeyi anlatmış. Ben çocuk eğitimi konusuna önem veren biriyim. Bazen okuduklarımızı, bildiklerimizi kendi çocuğumuzda uygulayamıyoruz maalesef. Yanlış olduğunu bildiğimiz şeylere bazen biz de göz yummak zorunda kalıyoruz. Çocuk eğitimi konusunda da Pinterest'te bir panom var. Oraya da beklerim sizleri:Pinterest'te siz de var mısınız? Eğer varsanız lütfen yoruma kullanıcı adınızı yazınız ki sizleri takip edebileyim.

Şairin de dediği gibi "Çocuk yetiştirmek bir büyük sanat!" Siz bu sanatta ne kadar başarılı bir sanatçısınız? Kendinizi iyi bir ebeveyn olarak görüyor musunuz? Yorumlarınızla katkıda bulunursanız sevinirim.

Yazı sonu yazı önerisi:

As bayrakları as dedirten Türk: ÖZBOLAT