509: Macera Dolu Avustralya!

Not: Aşağıdaki yazı ilk olarak o zamanlar aktif olan biryasimadahagirdim.rehitu.com için 21 Aralık 2019 tarihinde kaleme alınmış olup, bugün üstünde yapılan bir düzenleme ile tekrar beğenilerinize sunulmuştur.

****

#BirYaşımaDahaGirdim etti 509!

Avustralya deyince benim ilk aklıma kangurular geliyor. Aslında Avustralya, kangurudan daha fazlasını vaat ediyor turistlere. Keşke imkanımız olsa da oralara gidebilsek ve aşağıda bahsedeceğim tuhaf ve büyük şeyleri birebir deneyimleyebilsek. Aslında bu macera ve korku dolu bir deneyim olurdu. Haydi gidelim o zaman Avustralya'ya.

Avustralya'nın doğası aşırı obez. Devasa yılanlar, ağaçlar, kozalaklar görebiliyorsunuz orada. Şimdi hazır mısınız biraz ürkmeye?

  • Tuzlu Su Timsahı

5,5 metre uzunluğundaki bu timsahların ağırlığını tahmin bile edemezsiniz. Bunu beslemeye çalışmak da akıl kârı değil yutar geçer adamı.
  • Klozette Bir Misafir
Düşünün ki Avustralya'ya tura gittiniz. Gece yarısı tuvalete kalktınız ve klozet kapağını açtığınızda karşılaştığınız manzara şu:


Ne yaparsınız? Ben cevabı söyleyeyim: "Topuk, topuk, topuk..." :)
  • Yılanlar Her Yerde
Bir de bu yılanlar sadece tuvalette değil her yerde karşınıza çıkabiliyor. Örnek mi istiyorsunuz?


Annenizin beslenmeniz için hazırladığı beslenme kutusunda bile çıkabilir en küçükleri. :)


Terlikte görünce "Bizim köy yerlerinde de olur bu ya hu!" mu dediniz yoksa?


Benzini Shell'den akılı kelden alırken biraz daha düşünün Avustralya'da. :)
  • Örümceklerden de Bahsedelim mi?

Örümcekler de yılanlar gibi her yerde karşınıza çıkabiliyor Avustralya'da. O küçük olanlar da büyüyünce o anaları veya babaları gibi olacak sanırım. Örümceğin başını küçükken ezin bence Avustralyalı kardeşlerim! :)

Örümcek deyince hemen öyle geçip gidemeyiz bu memlekette. Örümceklerin kendisini göremeseniz bile eserlerini muhakkak göreceksinizdir. Aşağıya bırakıyorum o eserleri. İyice inceleyin sınav yapacağım.Sabah saatlerindeki çiğ gibi, kırağı gibi, don gibi bir şeyler mi gördünüz üstteki fotoğraflarda? Evet onlar öyle gibi görünen örümcek ağları. Adamlar nasıl bir mühendis böyle ya hu? Maşallah subhanallah! Benim Avustralya konusunu buraya taşımamın asıl sebebi işte bu ağlar. Bu nedir böyle arkadaş?! Helal olsun size spider abilerim - ablalarım! 

  • Kafasına Kozalak Düşesiceler!

Avustralya'da devasa şeyler bitmez. Avustralya'nın balta girmemiş ormanlarında dolaşırken kafanızdan kat kat büyük kozalak kafanıza düşse ölürsünüz öyle değil mi? Ölmem diyen yiğidim bana ulaşsın! :)Bu görsellere ve bilgilere rağmen hâlâ Avustralya'ya gitmek isteyenler burada mı? Yorumlarınızı bekliyorum.