Ad Code

Son Yazılarım:

6/recent/ticker-posts

509: Macera Dolu Avustralya!

#BirYaşımaDahaGirdim etti 509!

Avustralya deyince benim ilk aklıma kangurular geliyor. Aslında Avustralya, kangurudan daha fazlasını vaat ediyor turistlere. Keşke imkanımız olsa da oralara gidebilsek ve aşağıda bahsedeceğim tuhaf ve büyük şeyleri birebir deneyimleyebilsek. Aslında bu macera ve korku dolu bir deneyim olurdu. Haydi gidelim o zaman Avustralya'ya.

Avustralya'nın doğası aşırı obez. Devasa yılanlar, ağaçlar, kozalaklar görebiliyorsunuz orada. Şimdi hazır mısınız biraz ürkmeye?

 • Tuzlu Su Timsahı

5,5 metre uzunluğundaki bu timsahların ağırlığını tahmin bile edemezsiniz. Bunu beslemeye çalışmak da akıl kârı değil yutar geçer adamı.
 • Klozette Bir Misafir
Düşünün ki Avustralya'ya tura gittiniz. Gece yarısı tuvalete kalktınız ve klozet kapağını açtığınızda karşılaştığınız manzara şu:


Ne yaparsınız? Ben cevabı söyleyeyim: "Topuk, topuk, topuk..." :)
 • Yılanlar Her Yerde
Bir de bu yılanlar sadece tuvalette değil her yerde karşınıza çıkabiliyor. Örnek mi istiyorsunuz?


Annenizin beslenmeniz için hazırladığı beslenme kutusunda bile çıkabilir en küçükleri. :)


Terlikte görünce "Bizim köy yerlerinde de olur bu ya hu!" mu dediniz yoksa?


Benzini Shell'den akılı kelden alırken biraz daha düşünün Avustralya'da. :)
 • Örümceklerden de Bahsedelim mi?

Örümcekler de yılanlar gibi her yerde karşınıza çıkabiliyor Avustralya'da. O küçük olanlar da büyüyünce o anaları veya babaları gibi olacak sanırım. Örümceğin başını küçükken ezin bence Avustralyalı kardeşlerim! :)

Örümcek deyince hemen öyle geçip gidemeyiz bu memlekette. Örümceklerin kendisini göremeseniz bile eserlerini muhakkak göreceksinizdir. Aşağıya bırakıyorum o eserleri. İyice inceleyin sınav yapacağım.Sabah saatlerindeki çiğ gibi, kırağı gibi, don gibi bir şeyler mi gördünüz üstteki fotoğraflarda? Evet onlar öyle gibi görünen örümcek ağları. Adamlar nasıl bir mühendis böyle ya hu? Maşallah subhanallah! Benim Avustralya konusunu buraya taşımamın asıl sebebi işte bu ağlar. Bu nedir böyle arkadaş?! Helal olsun size spider abilerim - ablalarım! 

Şu örümcek ağını görünce birkaç gün önce Instagram adresimde de paylaştığım bir video aklıma geldi. Onu da sizlerle burada paylaşmak isterim. • Kafasına Kozalak Düşesiceler!

Avustralya'da devasa şeyler bitmez. Avustralya'nın balta girmemiş ormanlarında dolaşırken kafanızdan kat kat büyük kozalak kafanıza düşse ölürsünüz öyle değil mi? Ölmem diyen yiğidim bana ulaşsın! :)Bu görsellere ve bilgilere rağmen hâlâ Avustralya'ya gitmek isteyenler burada mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. Amazing! But I am scared of all these. I have a phobia of animals.. .😳

  YanıtlaSil
 2. Pek bana göre değilmiş Avustralya. Koalaları severim aslında ama örümceklere pek ısınamadım. Belgesellerden az çok büyük hayvanları görüyordum ama bu kadar büyük kozalak olduğunu ilk defa gördüm. Gerçi başınıza düşmedikten sonra bir sorun yok. İçinden fıstık çıkıyor mudur kafama o takıldı. Ayrıca Nasreddin hoca merhumu da düşünmeden edemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarken benim de aklıma geldi Nasreddin Hocamız. :)

   Kozalakların içinden fıstık mı çıkar normalde? Ben bunu bilmiyordum.

   Sil
  2. Çam fıstığı olur ya. Özellikle irmik helvasına konur. Pilavlara koyanlar da var. Çamlıca tepesine çıkınca topluyorduk biz.

   Son zamanlarda marketlerde farklı bir fıstık görüyorum. O eski aromalı çam fıstığı pahalı olduğundan herhalde ona da bir hile buldular galiba?

   Sil
  3. Ha evet duydum çam fıstığını ama hiç bizzat toplamadım ben. Teşekkürler açıklama için...

   Sil

Yorumlarınızla katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. forum.rehitu.com adresine de beklerim.

Ad Code