Nerelerde Ya Hu Bu ReHiTu?

Son zamanlarda yüzlerce mail, mesaj, yorum alıyorum nerelerdesin görünmüyorsun diye. Takipçilerimi daha fazla merak ettirmemek adına bir yazı yazayım istedim. Bu gelen mesajlardan anladığım kadarıyla benim gibi dört kulvarda koşturan birisini sadece tek bir yerde takip ediyor takipçilerim. Oysa bende birçok blog ve sosyal medya hesabı var. Birinde göremezseniz diğerinde olurum. [Şu ilk baştaki cümleyi kuranlar bana hiç inandırıcı gelmez. Ben yazınca inandırıcı oldu mu acaba? Yani demek istiyorum ki beni arayan soran olmadı. Olduysa da bir elin parmağını geçmedi. Eksikliğim hissedilmedi yani. :) "Yüzlerce mesaj" ha? 100 mü 999 mu abim/ablam benim? :) Yazar burada diğer blogger ve sosyal medya fenomenlerini kıskanıyordu. Zaten Fenomenolamayangiller'in kurucusu da kendisi değil miydi ki? :)]
 
Nerelerde şimdi by Aylin5 acaba?
Yazıyı dallandırıp budaklandırmada üstüme yoktur. 

Atlarım daldan dala, 
Yazarım size birkaç konuyu bir arada. 
Şairim diye geçinenler var burada, 
Haydi bulsunlar bakalım işte uyak orada!

Eksikliğimi hissedip yazanlar olunca bir şeyler karalayayım dedim ve sabahın köründe geçtim bilgisayar başına. Aslında dün gece yazacaktım bir şeyler ancak bir anda bloglardan soğudum nedense. Sileyim komple blogları ve sosyal medya hesaplarından ilerleyeyim diye içimden geçirdim. Biraz daha bu düşünce içinde olsam yapardım çünkü geçmişte yapmışlığım vardı. O yüzden o düşünceden sıyrılmak için hemen kapattım bilgisayarı ve biraz mobilde takıldıktan sonra erkenden yattım. Sabah kalkınca tekrar bloglarıma aşkla sarıldım. :)

Evet buraya ayda bir yazar hâle geldim ancak benim yavru bloglarım olduğunu Mısır'daki sağır sultan bile duydu. Burada yoksam yavru bloglarımdan birisindeyimdir. Yavru bloglarımı görmek ve takip etmek istiyorsanız geniş ekranlı bir cihazdan giriyorsanız solda, dar ekranlı bir cihazdan giriyorsanız da bu yazının altında mevcuttur. Ayrıca Blogger hesabımı da ekliyorum buraya. Ona tıkladığınızda da yavru bloglarım karşınıza çıkacaktır. Benim en kötü hedefim 2 haftada bir her bloguma yazı girmek. En iyi hedefim ise her hafta konu girmek. Zibilyon kadar blog olduğu için bu mümkün olamıyor belki ama uğraşmaya devam. 

Aslında bloglardan da biraz uzak kaldım. Ben eskiden blogları RSS sistemiyle takip ediyordum. Sonrasında ise Facebook gruplara üye oldum, orada da paylaşımlar gördükçe uğrarım bloglara düşüncesi ile RSS takibini bıraktım. Facebook veya diğer sosyal mecraları da mobilden kullandığım için linke tıklayıp gitmek yerine çoğu zaman beğenmekle yetiniyordum. Bazen paylaşıyordum ama içine girip okumayı bilgisayar başında yaparım hem rahat rahat yorum da yazarım düşüncesi ile es geçiyordum. Bu blog sektörü de açıkçası karşılık istiyor. Yani sen birine gidip yorum yapmazsan kimse sana gelip yorum yapmıyor. Menfaatler üzerine kurulu bir düzen var maalesef. Ben gitmeyince o gelmiyor o zaman da unutulup gidiyorsun. Buna bir ayar çekeceğim yakın zamanda. 

Bloglardan uzak kalmamın farklı sebepleri var. Onlardan bir tanesi de iş değişikliği. 21 Ocak itibariyle eski işimden ayrılıp daha kurumsal bir firmaya geçtim. Çalışma mantığım eski işimle benzer ancak burada daha rahat bir ortamım olacak diye ümit ediyorum. Duâ edin de muvaffak olayım. 

Çok yazdım yine değil mi? Beni merak eden, arayıp soran yüzler(c)e (kişiye) teşekkür ederim. :) Beni @rehitucom kullanıcı adı ile Twitter, Instagram ve Facebook'ta bulabilirsiniz. @rehitu veya @recephilmi olanları takip etmeyin (etseniz de oradan geri takip etmiyorum) çünkü oraları daha çok gerçek hayatta tanıdıklarımı, eş, akraba ve dostlarımı takip etmek için kullanıyorum. Lütfen yanlış anlaşılmasın sizler de benim dostumsunuz. :) 

Daha fazla sıvamadan ben kaçıyorum. Kendinize iyi bakın. Beni unutmayın. 

Takibe takip, 
Yoruma yorum, 
Tanıtıma tanıtım, 
Mime mim, 
Dişe diş, 
Kana kan! 
Selamlar olsun size Antalya'dan...
Kategoriler