Otobüslerdeki Yedek Şoförlerin Uyuduğu Yer

Geçenlerde üst üste otobüs yolculuklarım oldu ve bu yolculuklar sırasında aklıma takıldı yedek şoförlerin uyudukları yerler nasıl acaba diye düşündüm, merak ettim. Ben bunu en iyisi Google Amcama sorayım dedim ve işte şimdi buradayım. Eğer sizler de merak ediyorsanız otobüslerdeki Hilton'u yazımı okumaya devam edin.

Benim gibi aklına takılıp da otobüslerdeki uyuma yerlerini araştıran çok olmuş olmalı ki bir Youtube girişimcisi bunu fırsata çevirmiş ve Otobüs Videoları adını verdiği bir Youtube kanalı açmış. Kanalının 102 bin abonesi var ve en çok izlenen videoları da otobüslerdeki uyuma yerlerini gösterdiği videolar. Aşağıya ekleyeceğim video yazıyı yazdığım an itibariyle tam 1.968.819 görüntüleme almış. Şaka gibi değil mi? :)


Bizim yazılarımız 300 - 500 görüntüleme alırken videolu içerikler alıp başını gidiyor. Youtuber olabilsek keşke biz de. :)

Neyse konumuza dönelim. Bütün otobüslerde yatma yerleri böyle değil ancak çok konforlu olduğu da söylenemez. Bazı araçlarda biraz daha geniş bazı araçlarda biraz daha dar olabiliyormuş. Hem dışarıdan hem de otobüsün içinden giriş var içeriye. Mezara veya MR'a giriyor gibi oluyorsunuz ama uyurken hissetmezsiniz herhalde. Çok uykun yoksa girilmez ama oraya ya. Hele benim gibi göbekliler hiç giremez oraya. Yeni otobüslerde biraz daha geniş sanırım o uyuma yerleri.


Yukarıdaki fotoğraf 2017 Travego'ya aitmiş mesela. Burası bir nebze daha iyi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Daha önce hiç otobüslerdeki uyuma yerlerinde uyudunuz mu? Böyle bir tecrübeniz oldu mu? Yorumlarınızı bekliyorum...
Kategoriler