Kartpostal Mimi

Uzun zaman oldu mimlenmeyeli. Aslında bloglar âlemi şu karantina günlerinde bir mim ortaya atmak için geç bile kaldı sanki. 3. haftada geldi baksanıza mim. Yoksa bloglar eskisi gibi hareketliliğini mi kaybediyor? Neler oluyor sizce? Siz eskisi gibi misiniz? Eskisi gibi yazma, yorum yapma hevesiniz yok mu artık? Peki bu virüslü günler geçince her şey eskisi gibi olacak mı sizce? Neyse eskiye çok takılmamak lâzım. Biz önümüze bakalım, her şey daha güzel olacak inşallah. Sabredelim...

Beni Momentos mimledi, onu da Sadece C mimlemiş. İkisinin de kartpostallarına isimlerine tıklayarak bakabilirsiniz. (Mimleşmenin yazılı olmayan kurallarındandır, mimi başlatan kişiye de atıfta bulunulur. Sadece C başlatmış, Momentos devam ettirmiş. İkisine de teşekkürler.)

Mimimizin konusu ("mimimizin" yazarken ne kadar da zorlandım ya hu!) kartpostal oluşturmak. Üstteki hanımefendiler kadar resim çizip kartpostal oluşturma yeteneğim maalesef yok. Canva gibi platformlardan online kartpostal da oluşturabilirsiniz dediler ancak ben olayı kendimin daha az dahli olacak şekilde bir aile etkinliğine çevirdim. Mâlum evdeyiz. Bazen oluyor ki vakit geçmiyor. Oynanacak oyun, izlenecek film, yapılacak iş de kalmıyor bazen. O yüzden bu kartı ailecek yapalım dedim. Arkasından sınıf öğretmeninden de bir talep gelince bizim kartpostal düşüncesi başka yöne evrildi. Yine de mimimizi uzaktan yakından yakalıyor. 

Mâlumunuz dün 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü idi. Öğretmen bununla ilgili bir çalışma isteyince biz de kartpostal olarak da kullanırız dedik artık. Mesajımızı yazmasak da bakışlarımızla, çizimlerimizle haykırdık. "Otizm hastalık değil farklılıktır. Otizmin farkındayız ve onların yanındayız!"

Otizm Farkındalık Günü

Otizm hakkında Mucize Doktor dizisi vesilesi ile bir yazı kaleme almıştım. Onu da okuyabilirsiniz

Şimdi gelelim kimleri mimleyeceğime. Benim standart mimleme taktiğimdir. Bloguma son yorum yapanları sırasıyla seçerim. Bakıp geliyorum, bir yere ayrılmayın. 
  1. HürPost
  2. MakyajlıYorum
  3. İncilay
  4. BlogÜretim
  5. Kedi Mırıltısı
Siz de mimleyin, mimletin, bloglara can verin! Olur olmaz şeylere takılmayın, küçük hesaplar yapmayın. Sevin, sevilin! Karşılık beklemeyin...
Kategoriler