Nasıl Gidiyor Blog İşleri?

Bu aralar benim blog işleri çok da iyi gitmiyor. Ne bileyim yazmak için çok fazla iştahım yok; ilham da gelmiyor. Havalardan olsa gerek. Yeni işimdeki değişik tempo da etkili olabilir sanırım bu ruh hâlimde. 52 günlük bebeğimizden dolayı da vakit bulamıyor olabilirim. Aşırı yavaşlayan bilgisayarım yüzünden bilgisayar karşısına geçmek istememem de blog yazmaktan beni imtina ettirmiş olabilir.

Evet bloglardan uzaklaştım ve üstte de sıraladığım gibi bu uzaklaşmaya bir sebep arıyorum ve suçu ona yıkmaya çalışıyorum ancak tek bir sebebi yok. Zaman zaman oluyor aslında böyle şeyler. İnsan sürekli yaptığı şeyden zevk almamaya başlıyor. Kısa süre sürmesi tek teselli edici yanı.

Blog yazmaktan uzak kaldığım gibi okumaktan da uzak kaldım. Aslında bloglardan bu kadar uzak kalmamak adına Google Takvim'de "Hedef" diye bir bölüm var. Buraya yapmak istediğiniz bir iş veya uğraş ile ilgili taleplerinizi giriyorsunuz; hangi sıklıkla yapmak istediğinizi de yazıyorsunuz ve size o sürelerde bildirimler geliyor. Mesela ben haftada 3 defa hatırlatsın diye yarımşar saatlik "Blog Oku" hedefi ile haftada 2 defa hatırlatması için de "Blog Yaz" hedefi ekledim ancak yoğun olduğum için her seferinde es geçtim. Bugünden itibaren rayına sokmak istiyorum açıkçası. Bakalım başarabilecek miyim?

Nasıl Gidiyor Blog İşleri?

Eski yazılarıma Google Amcamın yönlendirmesi ile hatrı sayılır sayıda ziyaretler geliyor ve tık başına kazandırıyor da bana ancak yeni yazılarımda hiç de beklediğim ziyaret sayılarına ulaşamıyorum. Bunun en büyük sebebi benim de blog ziyaretlerini aksatmam. Bloglarda ziyaret edeni ziyaret, yorum bırakana yorum politikası var çünkü. Karşılıksız iş yapmayız biz. :)

Blogger da kendisini geliştirmeye devam ediyor bu süreçte. "Özel Robot Etiketleri" diye bir alan açılmış şimdi. Nasıl kullanılacağını bilen var mı? Bununla ilgili bir yayın varsa; okuyup - izleyip bilgilenmek isterim.

Blogcuların oluşturdukları gruplar var. Onlardan da uzak kaldım. Oralara da uğramak lâzım. Kısacası tekrar sahalara dönmek istiyorum. Gündemde yazılacak çok fazla şey var aslında ama onlar için bir ön hazırlığım yoktu o yüzden bu yazı ile dönüş yaptım. Kurban Bayramı'na kadar yazamazsam şimdiden bayramınızı tebrik eder; Kurban vecibesinin her aileye değil de her ferde ayrı ayrı uygulanması gerektiğini hatırlatmak isterim.

Sağlıcakla kalınız...
Kategoriler