Otel Yurdakul, Odalar Gayet Cool*!

"Seyahat Ya Rasulallah" deyip rızkımızın peşine düştüğümüz yollar bu sefer beni Çanakkale'ye götürdü. Çanakkale'de Yurdakul Otel'de konakladım. Bu arada otel seçimlerimi nasıl yaptığımı da açıkça belirtmek isterim. Google amcama bakıyorum, o ildeki en yüksek notu almış olan ve şirketimin belirlediği bütçeye uygun olan otelleri tercih ediyorum. Yurdakul, Çanakkale ziyaretimde bunu ilk sırada karşılayan olduğu için orada konakladım. Bir sonraki seferde de yine en yüksek puana sahip olmayı korursa yine orada konaklarım belki ama kahvaltı kısmı beni düşündürüyor sadece. Konaklama esnasında telefonumun Notlar uygulamasına yazdığım notları aşağıda bulabilirsiniz:📌 401 numaralı odada konakladım. Oda gayet iyi döşenmiş, ferah bir odaydı. 
✔️ Otelin fiyatları gayet makul. 270,00₺ ödedim oda + kahvaltı için.
✔️ Otel incelemelerimde bahsetmem gereken bir detay daha buldum. Oteldeki demirbaşların markası, dolayısı ile kalitesi. Bundan sonraki otel incelemelerimde muhakkak yer vereceğim. Kapı kilit sistemi Kale, lavabo Vitra, musluk ve duş başlıkları Hansgrohe, saç kurutma makinesi Etap Concept, duş kabini Hüppe, telefonlar Karel, tuvalet kağıtlığı Tema, prizler Legrand, kahve makinesi Beko, porselen kupa Kütahya Porselen, ikram çay Ofçay, ikram kahve Jacobs, ikram su Karacakaya, televizyon Beko, sandalyeler Leta, havlular ve nevresimler Varol Tekstil, klima Daikin ve klozet Geberit
❌ Odaya girdiğimde terlik yoktu. Onu da lavabo sorunu (Lavabo sorununu bir sonraki maddeye yazmışım. Sıralamalar farklı olabilir kusura bakmayın. için gelen arkadaşa ilettim. Hemen getirdi seccade ile birlikte. Unutulması imkansızların başında gelir aslında terlik. 
❌ Lavabolarda suyu tutmak istediğinizde kapattığınız bir mekanizma var bilirsiniz. Bas bırak yaptığınızda ise suyun izalesi sağlanır. O sistem burada da var ama bozulmuş. Resepsiyonu aradım ilgili arkadaşı yönlendirdi. Hemen 5 dk içinde geldi ve sorunu çözdü. Bu tarz sorunlar olabilir, hoş görüyorum ancak gördüğümü de yazmak zorundayım.
❌ Seccade demiştim üstte. Kıble yönergesi var ancak seccade yoktu. Sonradan talep edince getirdiler.
❌ Otel askıları kıskaçlı. Bu güzel bir düşünce. Önem veriyorlar detaylara ancak 3 askının biri kırık, diğeri kağıtla tutturulmuş ama çalışıyordu. Kırık olan kullanım dışı. Bu tarz aksaklıklara da dikkat etmeliler.
📌 Dışarıdan yemek siparişi verdiğinizde kuryenin odaya çıkmasına izin verilmiyor. Kendiniz inip resepsiyondan teslim alıyorsunuz. (Keşke odaya kadar çıkarsalar.)
📌 Otelin önünde geniş bir alan var otopark olarak kullanılan. Otopark sıkıntısı yok. 
✔️ Odalar aşırı sıcak. Benim gibi sıcaktan bunalanlar için gerçekten fazla sıcak. 
❌  Lavabodaki havlu askısının vidası gevşediği için yamuk duruyor. Takıntılı bir adamım ben. :) 
❌ Açıkçası kahvaltıyı otelin kalitesine ve bendeki beklentisine göre zayıf buldum. Yediğim sigara böreği sanki 1 hafta önce yapılmış gibiydi. Yarı açık büfe şeklinde hazırlanmış. Yeşillik, peynir, reçel gibi kahvaltılıkları önceden tabaklamışlar. Sıcaklar ayrı ayrı alınabiliyor. Sıcaklar da yetersizdi. Üstteki hiçbir sebepten kırmazdım puan ama bu sebepten kıracağım maalesef. Bazılarına özel siparişle omlet geldi ancak ekstra ücrete tâbi midir bilemiyorum.
📌 Burası tam bir pazarlamacı oteli sanki. Herkes birbirini tanıyor. Muhtemelen sürekli bu bölgeye gelen benim gibi arkadaşlar otelde tanışıp arkadaş olmuşlar. Kahvaltıda bir tek ben yalnızdım. :) Otelin bu yönünü ise takdir etmek lâzım. Daimi müşteri sağlamakta başarılılar demek ki.

Otele genel olarak bakış açım olumlu. Kahvaltı da bir tık daha iyi olsaydı notum 9'lara çıkardı ancak şu anki notum 8/10. Google'daki puanı ise 4,8/5.

* cool: harika, klas

Bu yazımı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz bundan sonraki yeni yazılarımı kaçırmamak için buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.