Ana içeriğe atla

Nitelikli

Dünyanın İki Farklı Yüzü Tek Fotoğrafta

Uğur GALLENKUŞ ismini daha önce duydunuz mu? Kendisi harika işler çıkaran, olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşmamızı sağlayan, farkındalık oluşturan, kötünün yanında iyiyi, iyinin yanında kötüyü de görmemize vesile olan, işinde dünya çapında başarılı bir sanatçı. Ben kendisini ilk Quora'daki yabancıların paylaşımından görüp tanıdım. Paylaşımları tüm dünyaca ilgiyle takip edilen birisi. Tüm dünya onu takip ediyor çünkü ortaya koyduğu eserler herkesin ortak dili, ortak kaygıları. 
@ugurgallen kullanıcı adıyla kendisini Instagram'da takip edebilirsiniz. Ben şimdi kendisinin eski paylaşımlarından en çok ilgimi çekenleri, beni düşündürenleri sizlerle paylaşacağım. En güncel paylaşımları için lütfen Instagram'dan takip edin Uğur GALLENKUŞ'u. Bu arada GALLENKUŞ, 1990 Niğde doğumlu genç bir arkadaş. Bu derece güzel işlere imza atması çok sevindirici. 


Gribal Enfeksiyondan Dolayı Topallayan Kayra Eymen

Kayra Eymen geçen hafta ben şehir dışında iken durduk yere topallamaya başlamış. Herhangi bir düşme, çarpma gibi bir olay da olmamış. Annesi ve dedesi ile anneannesi ayağını kontrol etmişler herhangi bir ağrı tepkisi de vermemiş Kayra Eymen.


İkinci gün de topallamaya devam edince dedesi ile birlikte hastaneye götürmüşler. Doktor bir sürü tahlil istemiş. Çıkan sonuca göre de hiçbir şeyi yokmuş ve doktor Kayra Eymen'in boğazlarının kızardığını, gribal enfeksiyon yaşadığını bu yüzden ayağına etki etmiş olabileceğini söylemiş.

Açıkçası ilk başta bize çok saçma geldi. Hatta sağa sola sorduk. Google Amca'ya da sorduk. Eş dosttan aldığımız cevaplar ise hem bizi biraz rahatlattı hem de biraz korkuttu. Kimisinin eltisinin çocuğu da aynı olmuş; hatta yürüyememiş ama sonradan iyileşmiş. Kimisininki bir hafta sonra geçmiş topallaması falan filan.

Afyonkarahisar'daki bir uzman doktora daha sorduk. O da tahlil sonuçları sonrasında aynı tanıyı koydu. Bunun üzerine biraz daha rahatladık. Bugün 5. gün ve Kayra Eymen şükürler olsun ki artık topallamıyor. Dün azalmıştı bugün ise tamamen düzelmiş. Baba olduğunuz böyle durumlarda daha çok ortaya çıkıyor. Hafiften aksaması bile yüreğinizi burkuyor. Bunun yanında bu aksak hâliyle neşe dolu olması; 1 sn bile yerinde durmadan koşturması ise size de ayrı bir sevinç yaşatıyor.

Google Amca'da araştırma yaptığımda şu habere ulaştım ve buradaki bilgiler de çok rahatlattı bizi.


Bizim gibi genç ebeveynlerin bilgisi olması için bu bilgiyi Facebook sayfalarımda ve bu blogumda da paylaştım. Sizler de paylaşarak herkesin duymasını, bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.


Yorumlar

 1. Biz de grip olduğumuzda kol, sırt, bacak gibi yerlerdeki kaslarımız ağrıyor. Vücutta genel bir dirençsizlik oluyor. Belki ondan topallamıştır.
  Allah c.c. şifa versin.

  YanıtlayınSil
 2. Çok ilginçmiş gerçekten... İlk kez duyuyorum böyle bir şeyi o.O Güzel bilgi için teşekkürler :))

  YanıtlayınSil
 3. Grip,genel belirtiler de veriyor vücutta.O yüzden olabilir.Virüsten kaynaklı :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım o yüzden oldu evet. Şimdi iyi çok şükür.

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar