Ana içeriğe atla

Nitelikli

512: Dünyanın Dört Bir Yanından İlginçlikler

#BirYaşımaDahaGirdim etti 512!
Biliyorsunuz bu Bir Yaşıma Daha Girdim serisine önce Facebook sayfası olarak başladım. Sonra ayrı bir blog olarak devam ettim, şimdilerde ise ana bloga aktararak buradan devam ediyorum. Uzun zamandır da bu kategoride yazmıyordum. O yüzden kaç yaşıma girdiğim konusunda biraz tereddüt yaşamıştım. Neyse ki 512 olmuşum; bu acayiplikler dünyasında genç sayılırım öyle değil mi?
Bu yazımda sizlere dünyanın dört bir yanındaki tuhaflıklardan bahsedeceğim. Çoğu kanunlarla kayıt altına alınmış bu ilginçlikleri muhtemelen siz de daha önce duymuş olabilirsiniz. Başlıyorum...
Vestel MD 20 DB Mikrodalga Fırının Yazıları Siliniyor!

Eşime geçen anneler günü için hediye olarak aldığım bir üründü Vestel MD 20 DB Mikrodalga Fırın. Ürünün çalışmasında bir sıkıntı yok ancak eşim aldığımızdan beri ben bunu silemiyorum yazıları siliniyor diyordu ancak ben çok ciddiye almıyordum açıkçası.

En son ben de olaya müdahil oldum ve Vestel'e konuyla ilgili aşağıdaki tweeti attım:


Şimdi bu yazıyı yazarken fark ettim Vestel, tweetime yazdığı ilgileneceğiz mealindeki kendi tweetini silmiş nedense. Ben onların istediği bilgileri Twitter'da mesaj olarak gönderdim ancak onlardan bir dönüş olmadı.

Ben onlardan cevap gelmeyince telefonla müşteri hizmetlerini de aradım ancak ilgileneceklerini söylemelerine rağmen ses seda çıkmadı. Ben konuyu unutmuştum. Eşim tekrar hatırlatınca 1 hafta önce tekrar aradım. Telefondaki beyefendiye geçmişi de anlattıktan sonra beni servise yönlendirince maruzatımı şöyle arz ettim:
"Ben servise de giderim tamam ama bence bu konu servislik değil. Serviste daha çok mekanik arızalara bakarlar. Ben bu şekilde bir şikayetle gittiğimde adamlar güler belki. Bu daha çok Vestel'in AR-GE ve üretim departmanlarını ilgilendiren bir konu bence. Belki küçük bir sorun ancak bugüne kadar hiçbir beyaz eşyamızda ve küçük ev aletlerimizde böyle bir sıkıntı yaşamadık biz. Dediğim gibi küçük bir sorun ancak mide bulandırıyor."
dediğimde haklısınız deyip bu sefer muhakkak ilgileneceklerini söyledi. O zamandan beri yine ses seda yok.

Bahse konu ürün (Vestel MD 20 DB) aşağıda görülmektedir:


Kirlilik için kusura bakmayın . Silemiyoruz ki!

Bir de reklamlarda "Gururla yerli" sloganıyla karşımıza çıkan bu markanın bu ürünü meğer Çin'de üretiliyormuş. 


Vestel'den konu ile ilgili bir dönüş olursa buraya yazarım muhakkak. Sizler de bloglarınızda yaşadığınız ürün tecrübelerini paylaşmalısınız ki okuyucular da öğrensin.

Yorumlar

  1. Ülkemizde müşteri hizmetleri sadece lafta kalan memnuniyet içeriyor. Vestel ürünleriyle ilgili daha önceleri de hoş olmayan şeyler duymuştum çevremden. Özellikle televizyonlarıyla ilgili...

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Televizyonunu da kullanıyorum bir sorun çıkmadı. Çıksa demek ki onda da uğraştıracaklar.

      Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar