Ana içeriğe atla

Nitelikli

"Hristiyan Olabilirim Ama Örnek Aldığım Tek İnsan Hz. Muhammed'dir."

Sizce üstteki söz kime aittir? Bu bir futbolcu. Peki hangi ünlü futbolcu böyle bir şey söylese biz Müslümanların daha çok hoşuna gider?
Cristiano RonaldoLionel MessiRobert LewandowskiNeymarKevin De BruyneSanırım yukarıya yazdığım isimler hepinizin aklına gelen ilk cevaplardandır. Bu güzel söz maalesef bu üstteki 5 futbolcudan birine ait değil ancak birileri daha fazla takipçi kazanmak, daha fazla ilgi çekmek için üstteki sözü Cristiano Ronaldo'ya atfetmiş. Üşenmemişler bir de görsel hazırlamışlar aşağıdaki gibi:

Bunda Cristiano Ronaldo'nun çok sevilmesinin yanısıra İsrail'e karşı Filistinlileri desteklemesi; pandemi sürecinde Kur'ân-ı Kerîm okumaya başladığını açıklaması vs. de etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Cristiano Ronaldo'nun İslâmiyetle şereflenmesi tabii ki tüm Müslümanları sevindirir. Sadece Türkiye'deki Müslümanlar değil tüm dünya genelindeki Müslümanlar, Ronaldo'nun Müslüman olmasını istiyor sanırım ki dönem dönem üstte bizim Türk arkadaşların ya…

472: Yürüyen Valizler

#BirYaşımaDahaGirdim etti 472.

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bu gelişmeler bir yandan insan hayatını kolaylaştırırken diğer yandan tembelliğe de itiyor sanki. Yazımıza konu olan yürüyen valizler buna bir örnek teşkil ediyor sanki.

Bluetooth teknolojisi sâyesinde telefondan kontrol edebildiğiniz valizleri elinizde taşımak zorunda değilsiniz artık. Bu yürüyen çantalar akıllı telefonunuzla kısa sürede eşleşiyor ve sizi arkanızdan takip ediyor. Bir Türk olarak burada benim aklıma "Önümüzde gitmiyorlar mı acaba?" sorusu geliyor. Çünkü arkadan gelirken birisi alıp kaçabilir çantayı. Gözümüzün önünde olsa daha iyi olur.


Bir aralar Çin'den ürün getirip satıyordum ve o sıralar bana bu ürünlerle ilgili de çok mail geliyordu Çin'deki firmalardan. O mailleri bulamadım şimdi. Sizce bu akıllı telefonlarla kontrol edilen valizler tutar mı? Yakında her yerde görür müyüz bu tarz bavulları?

İlginç!

Yorumlar

  1. Önce cebimizden telefonu çalarlar, sonra da valizler kendinden gelir zaten. :)

    YanıtlayınSil
  2. Yakın biraz zaman da olmasa da muhakkak hayatımıza girer diye düşünüyorum

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar