473: Ters Katlanabilen Şemsiye

#BirYaşımaDahaGirdim etti 473.

Şemsiye, ismine bakılırsa güneşten korunmak için kullanılması gereken bir ürün ancak ülkemizde daha çok yağmurdan korunmak için kullanılıyor. Güneşten korunmak için kullanılan devasa şemsiyeler de yok değil tabii ki! Bizim yağmurdan korunmak için kullandığımız normal şemsiyeyi güneşten korunmak için kullanan milletler de var: Koreliler gibi. O süt beyazı tenleri güneşten zarar görmesin diye sürekli şemsiye ile geziyor adamlar.

Şemsiye denilince herkesin aklına birkaç model gelir. İşte baston gibi olanlar, küçük olup yer kaplamayanlar vs. Yesello isimli bir firma ise değişik modelde bir şemsiye tasarlamış. Bu şemsiye ters de katlanabiliyor. Oldukça kullanışlı bir ürün. Adi bir malzemeden de yapılmamış yani. Üstünden araba geçiyor bana mısın demiyor! Sizler de videosunu izlemek ister misiniz?


Ürünün Aliexpress satış fiyatı (benim yazıyı kaleme aldığım 31.03'te) $12,61 yani aşağı yukarı 70,00₺. Bence çok pahalı değil. Siz ne düşünüyorsunuz? Oldukça kullanışlı bir tasarım olmamış mı bir şemsiye için?