A101 Türkiye'nin Her İlçesinde

Merak etmeyin bu bir Boomads içeriği değildir. Herhangi bir reklam da değildir. Reklam kokan hareket değil yani. Önce onu anlatayım da sonradan bozuşmayalım. A101'in reklamlarını A101'de KBS olarak çalışan bir arkadaşım Whatsapp'tan göndermişti. A101, Bozcaada hariç Türkiye'nin tüm ilçelerine hizmet veriyormuş şu anda ve toplamda 9000 adet mağazası varmış. Türkiye'nin her ilçesinde olduklarını duyurdukları yeni reklam serileri de çok güzel olmuş. Buyurun siz de izleyin sonra devam edelim:

Bu yeni reklam serilerinde İzmir Torba, Mersin Mut, Ardahan Çıldır ve Isparta Sütçüler ilçelerinin adları kullanılarak güzel bir iş ortaya çıkarılmış. Aslında memleketim olan Afyon'un Çay ilçesi de yapılabilirdi sanki. Peki sizin aklınıza gelen bir ilçe ismi var mı benzeri bir reklama konu olabilecek. Varsa lütfen yorumlarda paylaşın da birlikte beyin fırtınası yapalım. 
***

A101'de çalışan arkadaşımın ünvanını KBS diye yukarıda yazdım. Siz ne olduğunu tahmin ededururken ben bu konuda yakınlarda gördüğüm bir videoyu da sizlerle paylaşmak istiyorum. LinkedIn'de de takip ettiğim Hülya MUTLU Hanım var. Kendisini Eğitmen, Yönetim Danışmanı, Yönetici Koçu ve Konuşmacı olarak tanımlamış LinkedIn profilinde. Zaman zaman iş hayatına dair güldürücü ve aynı zamanda düşündürücü videolar da çekiyor. Oldukça başarılı bu konuda. Oyunculuk yeteneği yüksek birisi. Onun CEO, CFO, BS, OC gibi iş hayatında kullanılan plaza dilindeki kısaltmalara dâir ironisini izletmek istiyorum sizlere:

Sizin iş ünvanınız nedir kısaltma olarak? Bunu sorunca kendimi düşündüm. GMBS veya SMRR olurdu herhalde benim kısaltmam. Çözün haydi bakalım! İşte size bilmece...