Evde Kal Hacı Emmi!

Bir sokağa çıkma yasağı gecesinden herkese merhaba. Şu an sokağa çıkma yasağı olduğunu herkes biliyordur umarım. Milletin kafasını çok karıştırdılar çünkü bu sokağa çıkma yasakları konusunda. Yasakların açıklandığı günden uygulandığa güne kadar herkes farklı farklı şeyler söylüyordu çünkü. CNN gibi haber kanalları bile kafayı sıyırmıştı çünkü. Yanda 10.00 - 20.00 arası sokağa çıkma yasağı var yazmışlar, altta ise 10.00 - 20.00 saatleri dışında yazmışlar. :) Bu konuda son noktayı koyan görseli hazırlamış birileri, ben de sizlerle paylaşayım.


*

Tam da yaşadığımız döneme uygun bir şarkı yapmış Osman DEMİR. Söz ve Müzik ise Kul Mustafa'ya aitmiş. Ankara oyun havası şeklinde güzel bir şarkı. Dinlemesi güzel. Bizim hoşumuza gitti. :)

Yalpa yapıp yörüyon
Ölenleri görüyon
Dışarıda nörüyon?
Evde kal hacı emmi!

Paldır küldür yörüyon
Ölenleri duyuyon
Sağda solda nörüyon?
Evde kal hacı emmi!******

Çin'in Dongyang isimli bir şehrinde her bahar geldiğinde yumurtalar genç erkeklerin idrarında kaynatılır ve lezzetli olduğu iddia edilerek satılırmış. 


Lezzetli olmasından da ziyade sağlık üzerinde pozitif etkisi olduğu iddia edilen "bekar erkek yumurtaları" halk tarafından da çok beğenildiği için yıllarca bir gelenek şeklinde devam ediyormuş. İlginç...