Kütahya Yoncalı Es Termal Otel Kendine Çeki Düzen Vermeli

Açıkçası son zamanlarda oteller hakkında paylaşımlar yapmak hoşuma gidiyor. İşim gereği Güney Marmara'da ve şimdilerde de Batı Karadeniz'de Evliya Çelebi merhum gibi geziyorum. Zaten oradan mütevellit yakın zamanda Instagram'da @seyahatyarasulallah kullanıcı adı ile bir hesap açmıştım ancak tüm yan hesaplarımı kapatınca onu da kapatmıştım. Şimdilerde tüm uzun paylaşımlarımı burada veya forum.rehitu.com adresinde yapıyorum artık. 

Kütahya'da ciddi bir otel problemi var. Adı sanı duyulmuş sadece Hilton Garden Inn var merkezde. Diğerleri ise vasatın altında. Yorumlarına aldanıp gittiğim Kütahya Garden Otel de maalesef çok kötü. Orası ile ilgili foruma yazdığım yazıyı okumak isterseniz buraya tıklayınız

Kütahya'ya yakın mesafedeki Yoncalı'da ise termal oteller mevcut. Benim keşfimle son 4 - 5 bölge ziyaretinde tercih ettiğimiz Es Termal, her geçen gün kaliteden ödün veriyor gibi görünüyor. Aşağıda aldığım notları bulabilirsiniz. Biz daha iyisini bulana kadar en iyisi bu ancak yine de bazı detayları dikkatli bir şekilde ele almalı otel yönetimi. Çünkü bayimizle birlikte son konaklamamızda "Başka otel arayışına geçelim." muhabbeti geçti aramızda.
❌ Çevre düzenlemesi konusunda biraz yavaş kalmışlar. Geçen geldiğimde de arka tarafta tadilatlar yarım bırakılmış halde idi, bu sefer de öyle.
✔️ Resepsiyondaki beyefendi gayet kibar. Hızlı bir şekilde odalarımıza yönlendirdi bizi.
❌ Kaldığım 103 numaralı odada seccade ve tesbih var ancak kıbleyi gösteren bir işaret yoktu.
❌ Taharet çubuğu iyi konumlandırılmamış. Dikkat edilmeli. Benim en gıcık olduğum konulardan birisidir.
❌ Tuvalet kağıtları takılan gereç yamuk duruyor.
❌ 1. kattaki asansör önündeki dezenfektan şişesinin içi boştu.
❌ Kahvaltıdaki sıcak ürünler 8:30'a kadar ancak geldi. 8:00'de veya öncesinde gelenler yararlanamadı yani.
❌ Benim odamda sorun yoktu ancak beraber konakladığımız iş arkadaşımın odasında sadece TRT kanalları varmış. Daha önce geldiğinde de aynısı olmuş.
❌ Çarşamba gecesi konaklama yapmıştık. O gece de canlı müzik varmış. 23:30'a kadar gümbür gümbür müzik geldi odalara.
✔️ Odalar oldukça sıcak. Benim gibi çok sıcak sevmeyenleri bunaltacak kadar hem de.
❌ İnternet bağlantısı da maalesef kötü. Diğer arkadaşlarım da aynı sorunu yaşamış.
✔️ Yeni bir otel olduğu için mobilyalar vs. oldukça yeni ve konforlu. 
✔️ Otel fiyatı da oldukça makul. Kahvaltı dâhil 250,00₺ ödedik.

Dediğim gibi genel olarak konaklama yapılabilecek bir otel ancak kötü internet bağlantısı, eksik kanallı televizyon ve diğer küçük eksiklikler göze çok batmaya başladı. Sürekli farklı kişilerin kullandığı bu mekanlarda haftada bir de olsa dışarıdan bir göz bakmalı ve yamuk duran tuvalet kağıtlığını düzeltmeli. 

Otele genel olarak notum 8/10. Yine tercih ederim ancak dediğim gibi bu küçük detaylar göz ardı edilmemeli. 

Sizler Kütahya'da hangi oteli tercih ediyorsunuz? Önerdiğiniz herhangi bir otel var mıdır?

Forumdan Tavsiye YazıGeniş Odalarıyla Tavşanlı Otel

Bu yazımı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz bundan sonraki yeni yazılarımı kaçırmamak için buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.