Tema Değiştirtmeyin Bana!

Her yeni temaya geçişimde tamam artık bu sefer bunu uzun süreli kullanırım diyorum ancak sonrasında muhakkak bir sorun çıkıyor ve değiştirmek zorunda kalıyorum. Hepsiyle tek tek Türkçeleştirme için uğraşmayayım diye de Türkçeleştirdiğim tek bir temayı tüm bloglarıma uyguluyorum.

Bir önceki temayı değiştirmemin sebebi yorum kısmında yorumlaşma olduğunda yanıtla butonu sadece ilk yorumun altında bulunuyordu. Bu da o yorumlaşmaya dahil olmak isteyenleri zor durumda bırakıyordu ve bazen farklı bir konuymuş gibi o yorumlardan bağımsız başka bir yorum şeklinde yazılmasına sebep oluyordu. Anlatamadıysam derdimi aşağıdaki görsele bakın lütfen:


Gördüğünüz gibi yoruma gelen yorumlarda "reply (yanıtla)" butonu yok. Bu da verimli bir yorumlaşma ortamı sağlamıyordu.

Şimdiki temamın adı Enfold. Bundaki sorunum ise başlık kısımlarında. Benim alt bloglarımdan ismi uzun olan Bir Yaşıma Daha Girdim gibi, Türkiye İstatistik Blogu gibi bloglarımın bu isimleri verilen alana sığmıyor. Logo koyayım dedim ancak onda da görsel çok küçülüyor otomatik olarak. Header kısmındaki yazı boyutunu küçülteyim dedim ancak onun kodlarını da bulamadım bir türlü. Tema değiştirtmeyin bana yardım edin! :)

***

Hafta sonları da olmasa yazı üretecek vaktimiz olmayacak. Bloglarımın 2-3 tanesi tam anlamıyla güncel diğerleri de haftada bir yazı ile gidiyor. Blog yazmak bir hastalık olmuş bende. Hâlâ uslanmıyorum ve aklıma yeni yeni blog fikirleri gelip duruyor. Bir tanesi kısa film blogu diğeri ise daha önce açıp sildiğim zamlarla ilgili blog. Tekrar açsam sürekli malzeme çıkacağa benziyor. Ben açıyorum da siz diğer bloglarımı takip ediyor musunuz bakayım? Her blogda aynı temayı kullanmam doğru mu sizce?

***

Eskisi gibi bloglarınıza çok fazla uğrayamıyorum ancak takip etmeye devam ediyorum. Günde hiç değilse 5-6 bloga mutlaka yorum bırakıyorum. Yaz geçti ve insanların bahaneleri de bitti artık. Bakalım bloglar âlemi biraz daha hareketlenecek mi kışın yaklaşması ile? 

***

Aklıma yine tema konusu geldi. Var mı bana önerebileceğiniz başarılı bir tema? Beni kaldırabilecek bir tema olmalı. 2500 mü? 2500 benim arabamın mazotuna yetmez! Anlayanlar anlamayanlara anlatsın!