Ana içeriğe atla

Nitelikli

Dünyanın İki Farklı Yüzü Tek Fotoğrafta

Uğur GALLENKUŞ ismini daha önce duydunuz mu? Kendisi harika işler çıkaran, olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşmamızı sağlayan, farkındalık oluşturan, kötünün yanında iyiyi, iyinin yanında kötüyü de görmemize vesile olan, işinde dünya çapında başarılı bir sanatçı. Ben kendisini ilk Quora'daki yabancıların paylaşımından görüp tanıdım. Paylaşımları tüm dünyaca ilgiyle takip edilen birisi. Tüm dünya onu takip ediyor çünkü ortaya koyduğu eserler herkesin ortak dili, ortak kaygıları. 
@ugurgallen kullanıcı adıyla kendisini Instagram'da takip edebilirsiniz. Ben şimdi kendisinin eski paylaşımlarından en çok ilgimi çekenleri, beni düşündürenleri sizlerle paylaşacağım. En güncel paylaşımları için lütfen Instagram'dan takip edin Uğur GALLENKUŞ'u. Bu arada GALLENKUŞ, 1990 Niğde doğumlu genç bir arkadaş. Bu derece güzel işlere imza atması çok sevindirici. 


Afyon'a Has Mobil Oyun: Gayınna

Daha önce sizlere Garahisarlıyın oluşumundan bahsetmiştim hatırlarsanız. Hatırlamadıysanız şuraya tıklayıp okuyabilirsiniz. Bu arkadaşlar işi bir nebze daha ileriye taşıyıp Afyon kültürünü Android tabanlı bir oyunla herkese duyurmak istemiş. İyi de yapmışlar.

Oyunun adı Gayınna. "Gayınna" Afyonkarahisar ve çevresinde bildiğinizi tahmin ettiğim üzere "kaynana, kayınvalide" anlamına geliyor. Oyundaki Gayınna evlerden ırak. :) Baksanıza şunun sıfatına:

Bu tür oyunları tarif ederken "Süper Mariovari" deyince herkes anlıyor. Oyun toplam 4 farklı dünya ve 36 bölümden oluşuyor. Önünüze gelen engelleri oklava ve haşhaş (haşgeş) ile yok ederek ilerliyorsunuz ve sucukları toplayarak da güç kazanıyorsunuz.

Garahisarlıyın'ın arkasındaki Batu Medya tarafından sunulan Gayınna'nın farklı versiyonlarını da ilerleyen zamanlarda görürüz diye düşünüyorum. Gayınna oyununu siz de oynayıp yorumlarsanız sevinirim. İndirme linki şöyledir:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.batumedya&hl=tr

Oyundaki sesler, efektler ve ifadeler de Afyon kültürüne göre hazırlanmış. Denk vallayi!


Bu oyunu oynayarak küçük bir Afyon turu da yapmış oluyorsunuz. Hadi sadıçlaa! Oyneyverin gari!

Yorumlar

 1. Ahahahah çok güzel ya bayıldım, bende en kısa zamanda deneyeceğim oyunu. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Denedikten sonra yorumunuzu merak ediyorum She Is The Man!

   Sil
 2. Güzel bir oyuna benziyor. Mario'yu hatırlattı bana

  YanıtlayınSil
 3. Mizahlarını sevdim, eğlenceli bir oyuna benziyor umarım hedeflerine ulaşırlar

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar